Logo ( )Eng ( )Rus (*)Ukr
АОП : Кирил╕чн╕ кодировки

Оск╕льки я виконав певну роботу з укра╖н╕зац╕╖ мо╖х комп'ютер╕в (з 1992 року), я хочу з╕брати вс╕ ╖╖ частини одне до одного. Подив╕ться також на мо╖й стор╕нц╕ проект╕в дек╕лька пакет╕в для укра╖н╕зац╕╖ р╕зноман╕тних програм.

Отже, ╕сну╓ дек╕лька кодировок для укра╖нсько╖ мови, найб╕льш важлив╕ з яких перел╕чено нижче.


RUSCII charset
RUSCII, визначена в РСТ 2018-91. Також в╕дома як CP1125. Це стандартна кодировка для DOS ╕ OS/2. Ви можете завантажити м╕й пакет для укра╖н╕зац╕╖ DOS (dos4ua.zip, 14 kb) або екранн╕ шрифти для ц╕╓╖ кодировки (8x8, 8x14, 8x16 точок). Оск╕льки консоль Win32 також використову╓ DOS кодировку, ви можете завантажити CP1125 екранн╕ шрифти для консольних програм, що ╖х виконують у в╕кн╕ (vgaoem.fon, 8514.fon, dosapp.fon; 18 kb).


KOI8-U charset
KOI8-U, визначена в RFC 2319 Це найб╕льш популярний стандарт для юн╕ксу ╕ транспортне кодування за умовчуванням для ╕нтернет╕всько╖ пошти та груп новин.


CP1251 charset
CP1251, визначена MicroSoft, Inc. Це стандартна кодировка для с╕мейства ОС MS Windows, яка м╕стить б╕лоруськ╕, рос╕йськ╕ та укра╖нськ╕ символи. Ви можете завантажити м╕й пакет з клав╕атурними розкладками для укра╖нських ╕ рос╕йських букв MS Windows 3.1* (win4ua.zip, 14 kb) та для MS Windows 95 (w954ua.zip, 3 kb). На мо╖й стор╕нц╕ проект╕в ви можете знайти пакети для п╕дтримки укра╖нсько╖ у деяких Win* програмах.


MAC-U charset
MAC Ukrainian, визначена Apple, Inc. На жаль, у мене нема╓ комп'ютер╕в ф╕рми Apple, тому я не можу сказати н╕чого б╕льше про не╖.


Ви також можете подивитись ╕нш╕ кодировки кирилиц╕:

Я використовував ╕нформац╕ю з стор╕нки Fingertip Software Cyrillic Character Sets та стор╕нки Roman Czyborra The Cyrillic Charset Soup.